Чи можна обміняти товар, взятий в кредит, або повернути його в магазин

Чи можна обміняти товар, взятий в кредит, або повернути його в магазин

Багатьох турбує питання повернення грошей за товар, куплений у кредит. Інші готові погодитися на заміну, аби тільки позбутися непридатного товару. І справді, замінити або повернути в магазин продукт, взятий за кредитним договором, можливо. Причому навіть акційний. Звісно, справа це не проста і вимагає певних зусиль. Хай за законом покупець у більшості випадків правий, але торгова й кредитна точки всіляко намагаються відмовити клієнту. І якщо користувачі таких споживчих позик (мова не про позику грошей до зарплати, а про цільове кредитування на придбання або розстрочку) залишилися задоволеними, то тільки не ті, кому довелося морочитися із заміною або поверненням.

Звичайно, повертати або замінювати покупку, здійснену не готівкою, а на умовах багаторазових виплат, доведеться по більш складній і довгій процедурі. До того ж додається ще один учасник угоди — банк, з яким також доведеться вирішувати формальні питання.

Порядок перших дій

Як повернути товар, взятий у кредит? Послідовність дій, з яких складається вся процедура повернення, розписана у кредитному договорі, тому покупцеві перш за все слід ознайомитися з цією інформацією та всіма дрібними особливостями. Ось що говорить експерт з продажу VAB Банку А. Голяченко:

«Для повернення товару, взятого у кредит, потрібно звертатися в магазин з паспортом та кредитною угодою на руках для отримання накладної як підтвердження здачі покупки. Далі магазин перераховує оплату за товар у банк, який, у свою чергу, приймає платіж як дострокове погашення частини виплат».

Проте позичальник все одно буде винен банку певну суму. А отже, доведеться піти в банк за розшифровкою по залишку боргу, щоб сплатити його.

«У цю суму входить різниця між ціною товару та підсумковим розміром кредитування. Вона складається з процентної ставки, комісійних, страхувальних та інших платежів, передбачених договором», — уточнює Голяченко.

Різниця в ціні купівлі

А як повернути товар, придбаний у кредит, на дорожчий чи дешевший? Адже якщо міняти свою покупку на аналогічну (мається на увазі модель і вартість), банк може й не брати участі в заміні, а всі питання вирішуватимуться між споживачем і торговою точкою.

Якщо потрібна заміна на більш дорогу модель, позичальникові доведеться доплатити різницю, отримати нову накладну та віддати її банківському працівнику, який просто підшиє копію цього документа у кредитну документацію. У такому випадку клієнт може здійснювати платежі за старим графіком і в старих розмірах — по суті, фінансові зобов'язання перед банківською установою залишаться колишніми.

Складнішою стає процедура обміну товару на той, що коштує менше. Спочатку магазин надсилає в банк грошову різницю між цінами, і піде вона на погашення частини кредиту. Покупець бере нову накладну і передає її банківському працівнику. Тепер позичальникові потрібно продовжувати погашати позику за старим графіком (у цьому разі знизиться розмір платежів), або ж звертатися у банк для перерахунку графіка погашення, що дозволить виплатити кредит швидше.

Обмін у день покупки

Чи можна обміняти товар, взятий у кредит, просто в день покупки? Звісно, до того ж у такому разі вся процедура буде максимально спрощена. Спеціаліст з кредитних справ скасує угоду і знищить договори. За необхідності обміну буде скасована попередня заявка та створена нова, якщо є різниця в ціні між товарами. Але якщо обмін рівноцінний, навіть у цих діях може не бути потреби. Головне, щоб магазин був готовий піти вам назустріч.

Які суми повернуть покупцеві?

Повернення товару (будь-якої техніки, наприклад, ноутбуків тощо) супроводжується відшкодуванням покупцеві повної суми придбання, що передбачає 24-я стаття Закону про захист споживчих прав. Також може бути повернена плата за видачу та користування позикою, але не у всіх випадках.

  • Якщо в магазин повертається несправний, неналежний товар (а причина неполадки виявилася не з вини покупця) на гарантії, продавець повертає клієнту всі суми, які він виплатив, аж до відсотків за позикою та всіх додаткових банківських платежів.
  • Якщо в магазин повертається справний товар у належному вигляді, продавець повертає клієнту суму придбання, проте на покупця покладається оплата страховки, відсотків за кредитом та різних суміжних банківських послуг.

Дія договору припиняється у день вашого звернення в банк з документами від продавця, що підтверджують скасування угоди. Після того як клієнт отримав оформлений акт про повернення покупки продавцеві, слід тут же вирушити в банк для розірвання договору, інакше доведеться платити відсотки за весь період дії договору. До того ж якщо позичальник не вноситиме вчасно регулярні платежі до моменту закриття договору, будуть застосовані штрафні санкції, які ніким не компенсуються.

Часу гаяти не буду, звернуся до суду…

Але не завжди покупцеві вдається домовитися з магазином, щоб той прийняв або обміняв придбання. Та й кредитор може зобразити упертого осла. У таких ситуаціях вихід лише один — розв'язувати проблему через суд.

Споживач має право самостійно обрати інстанцію, як за місцем свого проживання, так і за місцем розташування банку / торгової точки. Якщо рішення суду не задовольнить позивача, він може оскаржити його протягом 10 днів.

Покупцеві слід бути готовим до надання всієї необхідної інформації, як юридичної, так і фінансової. Щоб не втратити своєї покупки, не «обрости» кредитними обов'язками, та ще й оплатами судових витрат, попередньо звертайтеся за якісною юридичною консультацією.

А якщо кошти потрібні просто зараз, подавайте заявку у ZEN CREDIT. Ми видаємо безвідсоткові позики новачкам. Надалі процентна ставка стабільно знижується, аж до 0,45% за п'ятого звернення. А надалі вам буде доступний максимальний кредитний ліміт — 20 000 гривень!

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status