Вкладаємо гроші правильно

Вкладаємо гроші правильно

Зайві гроші бувають далеко не у всіх. Частенько якраз навпаки — люди шукають додаткові джерела доходу, беруть мікропозика без відсотків, щоб оплатити поточні витрати чи придбати собі щось необхідне.

Припустимо, ваші доходи перевищують витрати — ви заробляєте більше, ніж витрачаєте, або ж просто отримали велику суму одномоментно (отримали спадщину, перемогли в лотерею). Як краще розпорядитись зайвими грошима? Для зручності уявимо, що вони у вас з'явилися в 20, 30 і 40 років. Залежно від віку, розпоряджатися ними потрібно по-різному.

Вам 20 років

Освіта — найбільш гідний варіант для інвестиції у віці близько 20 років. Під освітою слід розуміти не тільки навчання в університеті, а й відвідування семінарів, спеціальних курсів та тренінгів. Але перед тим, як вкладати в це гроші, слід переконатися в тому, що:

  • люди, які будуть вас чомусь вчити, дійсно знавці своєї справи, а не типові дилетанти чи шахраї;
  • ви дійсно хочете пов'язати з обраною сферою діяльності подальше життя, ви бачите себе у цій сфері, вона вам подобається і цікава. Особливо актуально під час вступу до університету. Не витрачайте дорогоцінні роки на навчання тому, чим не будете займатися.

Грамотні інвестиції в освіту — значне збільшення шансів на те, що у майбутньому вас будуть більше цінувати як фахівця, пропонувати найвигідніші проекти, ви будете йти вгору кар'єрними сходами.

Хорошим варіантом буде вкладання грошей в «подушку безпеки». Це, до речі, актуально в будь-якому віці. Завжди потрібно мати суму, якої вистачить на кілька місяців комфортного життя у разі втрати основного джерела доходу або непередбачених витрат. Ситуації бувають різні, тому гроші «на чорний день» повинні бути обов'язково. Найкращим варіантом буде зберігання таких заощаджень у стабільній іноземній валюті.

Інвестувати можна і в акції або інші цінні папери, з якими слово «інвестиція» в принципі й асоціюється. Оберіть компанію, акції якої більш-менш стабільно дорожчають, визначте їхню ліквідність у майбутньому. Суму для вкладення потрібно обрати таку, втрата якої не стане для вас серйозним ударом по бюджету. Через деякий час перевірте, скільки грошей вам принесла купівля акцій, по можливості докупіть ще.

Ще одним цікавим варіантом для 20-річного інвестора буде франшиза. Так називають різновид вже сформованого бізнесу зі створеними необхідними умовами для подальшого розвитку. Щоправда, тоді не лише інвестор обирає, куди вкластися, а й самого інвестора обирають. Вам доведеться бути готовим «тримати планку», оскільки певною мірою і від вас залежатиме імідж всієї франшизи.

Основні плюси франшизи:

  • не потрібно починати все з нуля, на свій страх і ризик;
  • ви вчитеся веденню бізнесу, паралельно заробляючи. Накопичивши досвід, можна перейти вже на повністю власний бізнес.

Єдиним недоліком франшизи можна назвати тільки зазвичай високу вартість. Свій бізнес можна відкрити, маючи менший стартовий капітал. Але це набагато ризикованіше.

Вам 30 років

Перше, що спадає на думку — стабілізаційний фонд. Цієї кількості грошей має вистачити, щоб забезпечити сім'ї звичне існування на термін в мінімум півроку. Гроші зберігаються на накопичувальному рахунку, щомісяця туди «капає» певний відсоток. Знімається сума без втрат.

Накопичення — ще один хороший варіант. Але тут треба знати декілька тонкощів перед тим, як нести гроші в банк і відкривати депозитний рахунок. По-перше, визначіться з тим, чи фіксований строк депозиту обрати. Якщо ні, то процентна ставка буде нижчою. Якщо так, то знайте: зняття суми з рахунку раніше обумовленого терміну «спалить» всі накопичені бонуси. Тому, якщо вам можуть знадобитись ці гроші до закінчення терміну, краще оберіть депозит з можливістю забрати гроші і фактично накопичені на поточний момент дивіденди.

Звертати увагу варто й на наявність капіталізації. Коли вона є, це набагато вигідніше, оскільки відсоток щомісяця буде розраховуватися від збільшеної суми. Наприклад, ви вклали 10 000 грн під 10% на місяць (цифри умовні, для пояснення принципу капіталізації).

  • За перший місяць ви отримаєте свої 10 000 + 10% від них, тобто 11 000 у загальному.
  • За другий місяць ви отримуєте вже 10% від 11 000, тобто 12100.
  • За третій місяць — 12 100 + 10% від цієї суми і так далі.

А за відсутності капіталізації ви будете отримувати щомісяця лише по 10% від початкових 10 000.

Не забудьте дізнатися і про можливість поповнення депозиту. Чим більшою буде внесена сума, тим більше ви на ній заробите, особливо в разі наявності капіталізації.

Третім варіантом для інвестицій є власний бізнес. Як і у випадку з 20-ма роками, для початку можна інвестувати у франшизу, якщо досвіду немає або боїтеся ризикувати. Якщо знання, досвід і стартовий капітал є, краще відкрити повністю свою справу. Не обов'язково починати все з нуля, можна придбати вже готовий бізнес — магазин чи кафе, наприклад. Головне, щоб обрана сфера діяльності вашого бізнесу була вам зрозуміла й цікава. Не віддавайте бізнес в руки керівника і працівників повністю, беріть активну участь в управлінні та розвитку.

Не забувайте про те, що перехід готового бізнесу в нові руки може вплинути на персонал. Деякі можуть піти, деякі — спробувати вас ошукати. Будьте готові шукати нових людей. І пам'ятайте: в успіху вашого бізнесу зацікавлені ви, а не наймані працівники.

Вам 40 років

Для людей, які досягли 40 років, актуальними будуть деякі варіанти інвестицій, описані раніше — купівля акцій та інші довгострокові вкладення. Справа в тому, що думати про пенсію потрібно починати саме приблизно з 40 років. Розраховувати комфортно жити на скромну пенсію, яка надається державою, — вкрай нерозумно. Але, крім вищеописаних варіантів інвестицій, є ще дещо.

Мова йде про купівлю золота або інших дорогоцінних металів. Звісно, не варто бігти в ювелірний магазин і скуповувати ювелірні прикраси. Справа в тому, що вартість ювелірних прикрас багато в чому залежить від роботи майстра. Купуйте золоті злитки або монети, як варіант — акції, які забезпечені золотом або іншим дорогоцінним металом. У такого вкладення головна «фішка» — довгостроковість. Реальний дохід воно зможе дати через близько 10–15 років. Майже перед виходом на пенсію.

Непоганим, але ризикованим варіантом буде інвестиція у венчурний фонд. Основна особливість венчурних фондів полягає в тому, що вони спрямовують вкладення клієнтів у інноваційні розробки, які можуть і не «прижитись», а клієнти тоді серйозно «прогорять».

Тому вкладати всі вільні кошти у венчурний фонд не варто, а ось деяку їхню частину — можна і навіть потрібно. Адже й такі монстри технологічної індустрії, як «Еппл» і «Гугл», колись були ризикованими стартапами, які легко могли стати банкрутами. Але вийшло так, як вийшло. Хто знає, може й вам пощастить інвестувати у майбутні компанії зі світовим ім'ям. Але особливо не ризикуйте, шанси на це відносно невеликі.

Вкластися можна і в нерухомість. Придбайте квартиру без іпотеки та здавайте її, якщо дозволяють гроші. Щомісячна рента стане приємним бонусом до основного доходу, а здача декількох квартир одразу взагалі може стати головним джерелом доходу. До того ж квартири у будинках, які не значаться аварійними, можна назвати активом, який дорожчає. Через деякий час, можливо, ви зможете її продати дорожче, ніж брали.

І останнє, але не за значимістю, — здоров'я. Берегти його треба починати якомога раніше, але після 40 років це потрібно робити обов'язково і неухильно. Пройдіть обстеження всього організму, не шкодуйте на це грошей. Справа в тому, що хороше діагностичне обладнання дозволяє визначати деякі хвороби (наприклад, рак) на ранньому етапі, коли їх лікування буде, порівняно з більш пізніми стадіями, недорогим і простим. Не запускайте своє здоров'я — чим старші ви, тим важче вам позбавлятися від проблем зі здоров'ям і тим дорожче це обійдеться.

Висновок

Про майбутнє потрібно думати у будь-якому віці. Якщо ви маєте вільні кошти, не відкладайте їх, принаймні, цілком, собі під матрац. Інфляція згодом знецінить їх. Ту частину, що зберігаєте вдома, краще перевести у валюту. Решта ж грошей повинна працювати на вас. І якщо ви все зробите вірно, то через деякий час скажете спасибі «собі минулому», впевнено дивлячись у майбутнє.

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status