Різні види банківських карт для здійснення фінансових операцій

Різні види банківських карт для здійснення фінансових операцій

В життя українців вже досить давно увійшли банківські карти, які дають змогу виконувати практично всі фінансові операції. Наприклад, кожен повнолітній громадянин може оформити онлайн-кредит на карту без відмови в Україні для своїх особистих потреб та подолання проблем. Грошова сума, перерахована на картку, може бути використана для оплати товарів і послуг через Інтернет чи термінали або переведена в готівку у найближчому банкоматі.

Мініатюрна пластикова карта товщиною менше 1 міліметра, яка має електронну прив'язку до банківського рахунку, дає своєму власнику широкі фінансові можливості. До того ж існують різні види банківських карт, розібратися в яких не надто складно. Залежно від свого призначення, вони можуть бути:

  • кредитними;
  • дебетовими (платіжними);
  • з дозволеним овердрафтом;
  • передвипущеними.

Платіжні (розрахункові) карти

Дебетові, або платіжні пластикові картки, призначені для отримання різних грошових переказів, зарплат, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. За наявності платіжної картки клієнт може своїми особистими грошима з банківського рахунку оплачувати придбання в інтернеті або через термінал у торгових центрах і супермаркетах. Такі платежі значно спрощують життя, позбавляють від зайвих клопотів, характерних під час розрахунку готівкою. У разі потреби в готівці необхідну суму завжди можна отримати у найближчому банкоматі.

Особливістю дебетової картки є можливість використання виключно особистих грошей клієнтом банку.

Особливості користування кредитками

Різні види кредитних карт мають популярність, оскільки дають змогу легко виходити із фінансово складних ситуацій. На «пластик» перераховуються кошти банку-кредитора в сумі встановленого ліміту, який обговорюється індивідуально під час відкриття картки. Розмір ліміту зазвичай залежить від платоспроможності клієнта. За допомогою такого платіжного інструменту можна оплачувати товари й послуги, а також отримувати готівкові позикові кошти в банкоматі.

Зверніть увагу, що під час зняття позикових грошей у банкоматі зазвичай стягується комісія, розмір якої може складати 3–5%, тоді як під час оплати через інтернет або термінали комісійний збір не нараховується. Незалежно від того, які кредитні картки бувають, усі вони призначені для здійснення фінансових операцій з використанням грошей банку.

Перевагою кредиток перед оформленням стандартного кредиту є можливість витрачання грошей в міру потреби. Встановлена процентна ставка нараховується тільки на використані кредитні кошти, а не на всю суму ліміту. Банки можуть пропонувати своїм клієнтам "пільговий період", протягом якого на використані кредитні кошти не нараховуються відсотки. Залежно від різновиду кредитної карти, безвідсотковий період може сягати 55 днів.

Що потрібно знати про передвипущені та картки з дозволеним овердрафтом

Платіжні інструменти з дозволеним овердрафтом більш функціональні, оскільки поєднують у собі особливості платіжних і кредитних карт. На них встановлюється ліміт, розмір якого може бути дещо меншим, ніж на кредитці, але в той же час дозволяє витрачати гроші банку за нестачі власних коштів.

Передвипущені карти випускаються банком не для конкретного клієнта, а партією, тому на них не наноситься прізвище та ім'я власника. Захищеність таких платіжних інструментів може виявитися нижчою, але їхньою незаперечною перевагою є можливість швидкого отримання в банку. На якості обслуговування картки відсутність імені та прізвища не позначається.

Типи

В даний час для користувачів доступні картки:

  • віртуальні;
  • міжнародні;
  • локальні.

За своєю сутністю віртуальні платіжні інструменти являють собою лише реквізити, за відсутності пластикової оболонки. Вони не надто відрізняються від звичайних банківських, з їхньою допомогою можна виконувати практично всі фінансові операції через інтернет, проте не вдасться перевести кошти в готівку в банкоматі.

Локальними називають платіжні інструменти, призначені для операцій тільки в межах системи банка-емітента.

Усі види міжнародних карток підключені до світової платіжної системи, тому в їх власників є можливість здійснювати платежі та здійснювати покупки в будь-якому куточку планети. Найбільш поширені міжнародні платіжні інструменти від Mastercard і Visa.

Для чого ще може стати в нагоді банківська карта

Усі повнолітні громадяни України, які володіють банківською карткою, за потреби можуть оформити на неї швидку позику в МФО. ZEN CREDIT, на відміну від інших мікрофінансових організацій, пропонує своїм клієнтам кредити без довідки про доходи та на екстремально вигідних умовах. Нові позичальники можуть отримати до 5000 гривень без нарахування відсотків, а постійні користувачі — до 20000 гривень на термін від 1 до 30 днів! Розфарбуйте своє життя яскравими барвами, впустіть радість у свій дім, витрачаючи безготівкові кошти зі своєї банківської картки.

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status