Важливі поради, як вийти переможцем з будь-яких колотнеч

Важливі поради, як вийти переможцем з будь-яких колотнеч

Життя сучасної людини сповнене сюрпризів. На жаль, не завжди приємних. Знаючи головні правила поведінки і застосовуючи їх у непередбачених ситуаціях, можна зберегти собі не тільки здоров'я, а й життя.

1. Головний мозок не може одночасно стежити й реагувати на декілька джерел інформації

Доступність гаджетів робить життя сучасної людини не тільки більш насиченим, а й комфортнішим. Смартфони стали головним джерелом різноманітної інформації у будь-який час. Будучи пасажиром у громадському транспорті, завдяки смартфону чи планшету можна скоротати час поїздки, дізнатися багато цікавого й корисного, навіть попрацювати.

Однак під час самостійного керування транспортним засобом чи піших прогулянок вулицею краще відмовитися від користування смартфоном. Вам може здаватись, що вся увага приділена навколишньому оточенню, а у гаджет ви заглядаєте «одним оком», проте в реальності все цілком інакше. Мозок людини не може одночасно отримувати і якісно оцінювати інформацію з різних джерел. Ситуація на дорозі може змінитися за частки секунди, з'явиться зустрічний автомобіль, пішохід або велосипедист, що стане фатальним збігом обставин і призведе до непоправних наслідків.

2. Дзеркала вашого автомобіля спотворюють реальну обстановку

Щоб поліпшити водієві огляд заднього виду, виробники автомобілів встановлюють дзеркала випуклої форми. Така конструкція зводить до мінімуму «мертву» зону. Однак таким чином спотворюється сприйняття простору. Всі предмети й люди, що відображаються в дзеркалах, візуально здаються меншими, через що створюється ілюзія більшої віддаленості. Щоб уникнути неприємностей, слід урахувати таку особливість дзеркал сучасних автомобілів.

3. Не їжте бурульки і сніг для вгамування спраги

Бурульки й сніг — агрегатний стан звичайної води. Однак у разі виникнення спраги в екстремальних ситуаціях від поїдання снігу краще відмовитися. Для зігрівання крижаних грудочок і перетворення їх у воду організмові доведеться витратити досить багато енергії, що може призвести до загального переохолодження тіла.

Якщо найближчим часом не передбачається поява води, щоб уникнути непоправних наслідків спраги, їсти сніг можна, однак варто подбати про максимальне зігрівання організму.

4. Метод Геймліха — перша допомога при попаданні чужорідних тіл у дихальні шляхи

Якщо ви подавилися їжею, а поруч нікого немає, щоб допомогти, допоможіть собі самі. Відчуття задухи і напади кашлю зазвичай викликають страх і паніку, але потрібно діяти швидко, не втрачаючи дорогоцінний час.

Стиснену в кулак руку прикладіть до живота трохи вище пупка, накрийте її долонею іншої руки. Двома руками відразу робіть різке натиснення на черевну порожнину в напрямку вгору й до хребта. Натискання має тривати доти, поки не відновиться дихання. Різкі поштовхи допоможуть шматочкові їжі, що потрапив у дихальні шляхи, вийти з них.

5. Завжди майте при собі протиалергічні препарати

Навіть якщо ви не схильні до алергічних реакцій, із собою завжди потрібно мати антигістамінний препарат. Організм у будь-який момент може відповісти різкою алергічною реакцією на контакт з пилком рослин, деякими продуктами, укус комахи.

Особливо алергічні прояви можуть виникати під час подорожі в екзотичні країни. Якщо ви вирішили отримати кредит онлайн з 18 років і податися у відпустку, візьміть із собою протиалергічні таблетки, щоб хвороба не зіпсувала відпочинок.

6. Правило «трьох» для екстремальних ситуацій

Різні проблеми можуть підстерігати не тільки любителів екстремального відпочинку. Слід пам'ятати, що людина виживає 3 хвилини за відсутності повітря, 3 години на дуже несприятливих погодних умовах без укриттів чи будинку, 3 доби без рідини, 3 тижні без їжі.

Потрапивши у екстремальну ситуацію, не потрібно впадати в паніку, слід об'єктивно оцінити обставини та власні сили, скласти чіткий план дій.

7. Перші дії за проникаючих поранень

Гострі, колючі та ріжучі предмети можуть глибоко травмувати тіло. Ні в якому разі не можна намагатися самостійно витягти гострий предмет, що застряг у тілі, тому що може відкритись сильна кровотеча. Необхідно негайно звернутися за медичною допомогою до найближчої лікувальної установи.

8. Не соромтеся звернутися за допомогою до оточуючих людей

Як показує практика, навіть за великого скупчення людей не завжди надається своєчасна допомога людині, яка потребує в ній. Непоодинокі випадки раптової смерті від серцевого нападу на зупинках громадського транспорту або у торгових центрах. Перехожі люди не поспішають до потерпілого, а сподіваються, що допомогу надасть хтось інший.

Якщо ви раптово відчули різке погіршення самопочуття і вам потрібна стороння допомога, не гаючи часу, зверніться до оточуючих людей. Краще обрати якусь конкретну людину, яке перебуває в безпосередній близькості, звернутися до неї і попросити викликати бригаду швидкої допомоги.

9. Яскраве світло ліхтарика — захист від хуліганів

Протиправні дії кримінальних елементів вчиняються переважно в темний час доби. Громадяни, що зазнають нападу, зазвичай не мають переваги у фізичній силі, а тому їм потрібно використовувати ефект несподіванки.

Компактний кишеньковий ліхтарик допоможе під час неприємної зустрічі з хуліганами. Промінь яскравого світла, спрямований в обличчя нападнику, дасть вам декілька миттєвостей для того, щоб втекти та покликати на допомогу.

________

Ці найпростіші дії із самозбереження не вимагають спеціальних навичок і підготовки, але врятують вам життя у екстремальних ситуаціях.

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status