Скільки часу зберігається погана кредитна історія

Скільки часу зберігається погана кредитна історія

Кожного позичальника, який має прострочені кредити, цікавить, скільки часу зберігається погана кредитна історія. Від відповіді на це запитання залежить можливість отримання великих банківських позик, наприклад, на спорудження будинку, придбання автомобіля чи для розвитку бізнесу. У той же час можливість швидкого отримання кредитів без довідок і поручителів призвела до того, що надто багато людей позичає гроші, абсолютно не думаючи про наслідки. Через це нерідко з'являються прострочення платежів, а відтак негативні відомості про позичальника.

Тому й термін давності кредитної історії має визначальне значення для подальших взаємовідносин з кредитними організаціями.

Період зберігання відомостей у КІ

Кредитна історія потрібна кредиторам, щоб знизити свої ризики неповернення. За допомогою інформації, що зберігається в ній, банк оцінює міру відповідальності клієнта, його платоспроможність та вміння виконувати свої зобов'язання за кредитом. Тобто КІ стає визначальним інструментом, який впливає на прийняття рішення про співпрацю з позичальником.

Зрозуміло, що банкіри зацікавлені у максимальній тривалості зберігання КІ, особливо, якщо там є дані, що свідчать про недбайливе ставлення до повернення боргу.

Для зберігання такої інформації створене Бюро КІ, в якому кредитні організації можуть отримати відповідь на питання: давати чи не давати гроші людині, яка звернулась до них за кредитом. У той же час клієнта цікавить, як довго зберігається погана кредитна історія, і коли він знову зможе вдатися до послуг банку, щоб не отримати відмову у виділенні фінансових коштів.

Інформацію про те, скільки років зберігається кредитна історія, можна знайти на сайті БКІ — там зазначено, що усі відомості за позиками зберігаються 10 років з моменту повного погашення!

Але не варто забувати, що кожен банк формує і свій «чорний список» з тих клієнтів, які з якихось причин стали небажаними персонами в цій установі. І тут час зберігання інформаційної бази встановлюється банком самостійно: 1 рік, 5 років або цілих 20. Тому, якщо через 10 років після погашення простроченого кредиту Ви знову звернетеся в той же банк, не факт, що зможете отримати бажану суму.

Чи можна виправити КІ

Кредитна історія активного позичальника постійно оновлюється. На зміну інформації про кредити з простроченнями надходять відомості про своєчасно погашені позики. Зрозуміло, що угоди, оформлені останнім часом, можуть розповісти про ваше змінене (в кращу сторону) ставлення до повернення боргу.

Проблема, однак, полягає в тому, що за низького рейтингу вкрай складно оформити нову позику. В цьому випадку можна взяти мікрокредит у МФО — тут менше уваги звертають на статті КІ, а своєчасне повернення невеликих мікропозик призведе до швидкого поліпшення рейтингу.

Мікрокредитом без відмови, без довідок і заставного майна давно нікого не здивуєш, зате позика без відсотків виглядає особливо привабливо. Саме на таких умовах видає гроші компанія ZEN CREDIT, де кожен новий клієнт отримує в подарунок 0%! Заманливо виглядає й максимально доступна сума в розмірі до 5000 гривень, і наступні знижки — за стандартної ставки 1,5% другу позику можна отримати під 0,675%, третю й четверту під 0,6%, п'яту — під 0,45%. Починаючи з шостого звернення, знижки припиняються, зате кредитний ліміт зростає до 20000 гривень. Потрібні гроші? Оформляй заявку в ZEN CREDIT!

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status