Скільки повинна бути зарплата, щоб взяти кредит

Скільки повинна бути зарплата, щоб взяти кредит

Позичальників часто цікавить, яка має бути зарплата, щоб узяти кредит, особливо якщо запитувана сума значно перевищує середньомісячний дохід. Дійсно, під час оформлення позики в банку у клієнта не дарма запитують довідку про доходи, адже завдяки цьому документу кредитор може визначити його можливості щодо своєчасних виплат боргу. Саме тому так складно отримати кредит пенсіонерам, адже розмір пенсії зазвичай невисокий, а отже, у такого позичальника неодмінно виникнуть складнощі з погашенням позики.

Як же визначити, при якій зарплаті дають кредит, а з яким рівнем заробітної плати не варто й намагатися отримати схвалення за заявкою?

Рахуємо доходи та витрати

Отже, перш за все позичальник повинен довести свою платоспроможність, і для цього йому потрібно надати довідку про розмір зарплати. Однак не варто забувати, що крім неї можуть бути й інші офіційні джерела надходження коштів. Наприклад, отримання орендної плати, дивідендів з вкладів або цінних паперів, соціальних виплат чи авторських нарахувань. Тобто сукупний дохід громадянина може бути достатнім для отримання позики навіть за відносно невисокої зарплати.

Так що для оформлення угоди заздалегідь подбайте про отримання всіх необхідних документів, що засвідчують ваше фінансове становище. Тут варто відзначити, що рівень доходу клієнта може бути абсолютно неважливим за умови, що кредит видається під заставу рухомого чи нерухомого майна.

Однак навіть позичальники з досить високою з/п нерідко отримують негативну відповідь. Справа в тому, що мінімальний дохід для отримання кредиту багато в чому залежить від розміру суми позики. Кредитор справедливо вважає, що клієнт частину зарплати витрачає на повсякденні потреби: харчування, придбання одягу, ліків, побутових товарів, проїзд на громадському транспорті, оплату комунальних рахунків тощо. Тому вважається, що щомісячний платіж за позикою не повинен перевищувати 50% доходів клієнта.

Зрозуміло, що при невеликому розмірі позики і щомісячні платежі невеликі, а, приміром, за іпотекою часткова оплата боргу може значно перевищувати допустимі вимоги. Тому громадяни з однаковим рівнем окладу, але з різними бажаними сумами кредитування можуть отримати діаметрально протилежні відповіді від кредитора — одному банк погодиться видати позику, а іншому відмовить.

Крім банків, кредит можна взяти і в мікрофінансових організаціях. Тут розмір заробітної плати не має визначального значення, оскільки сума позики зазвичай невелика, а термін повернення становить 1–2 місяці. Незважаючи на трохи завищену процентну ставку, чимало МФО пропонують вигідні умови договору, наприклад, безпроцентну першу позику або знижки постійним клієнтам.

Таким чином, послуги мікрокредитування уможливлюють отримання позики для громадян з невеликим рівнем доходу, а також для осіб без офіційного працевлаштування.

Фактори, що впливають на рішення

Багатьох жителів України цікавить, якою повинна бути зарплата, щоб дали кредит, але кредитор розглядає не тільки розмір окладу, а й інші параметри позичальника, наприклад, вік, стаж, кількість утриманців, наявність інших боргових зобов'язань, кредитну історію. Звісно, розмір доходів важливий, але не менш важливу роль відіграють і інші перераховані чинники.

Якщо, наприклад, Ви сплачуєте автокредит, а ваш вік наближається до пенсійного, то іпотеку вам не схвалить жоден банк навіть за умови досить високої заробітної плати. Або візьмемо інший приклад — молода людина без КІ, стаж якої не нараховує й року, теж не зможе позичити в банку велику суму.

Таким чином, мінімальна зарплата для кредиту — поняття відносне, адже рішення приймається з урахуванням багатьох параметрів, тому орієнтуватись тільки на з/п не варто. Що стосується поганої кредитної історії або її відсутності, виправити становище допоможуть мікропозики. Оформляйте заявки на невеликі суми, повертайте їх у зазначений термін, і створіть собі репутацію, яка дозволить банкам прийняти вас до своїх клієнтів.

Отримати онлайн-позику на карту допоможе мікрофінансова організація ZEN CREDIT. Новим клієнтам тут запропоновані найкомфортніші умови — перша позика за нульовою ставкою з максимальною сумою 5000 гривень, на термін до 30 днів, без довідок і поручителів. Надалі процентна ставка складе: 0,675% на другий мікрокредит, 0,6% на третій та четвертий, 0,45% на п'ятий. Шостий і наступні позики видаються за ставкою 1,5% з підвищенням кредитного ліміту до 20000 гривень.

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status