Секрети шопінгу без шкоди для бюджету

Секрети шопінгу без шкоди для бюджету

Щоб не наробити необдуманих придбань у період сезонних знижок і розпродажів, піддавшись миттєвому імпульсу, слід заздалегідь підготуватись до майбутнього шопінгу. При розумному підході до купівель можна поповнити свій гардероб і облаштувати побут без великих збитків для сімейного бюджету.

Перегляньте всі свої речі

Плануючи похід торговими центрами за придбаннями, виділіть трохи вільного часу на ретельний огляд усіх своїх речей. Ревізію варто проводити всюди, а не тільки в тих шафах, де зберігаються речі, що підлягають оновленню. Відвідування гамірних торгових площ, які ваблять розмаїттям знижок і розпродажів, сприяє незапланованим покупкам.

Зазвичай придбання будь-яких побутових дрібниць не завдає бюджету величезної шкоди, але, якщо передбачається глобальне оновлення гардеробу, доводиться рахувати кожну гривню. Тому буде прикро, коли виявиться, що придбано нові кухонні серветки в той час, коли в тумбочці лежить забута, навіть нерозпечатана пачка.

Щоб уникнути спокуси купувати все підряд, на шопінг слід вирушати з чітким переліком товарів. Мріючи оновити гардероб, слід зосередитись саме на одязі. Для цього необхідно:

  • попередньо переглянути і переміряти всі речі з шафи. Одяг, який не підходить за розміром, однозначно повинен бути безповоротно вилучений. Якщо він у хорошому стані, може бути подарований чи переданий на благодійний збір. Таким чином, місце в шафі буде звільнено для дійсно потрібних речей.
  • критично оглянути решту речей. Варто відразу відібрати ті з них, які не одягалися протягом останнього року. Важливо визначити причину, з якої ці речі не притягали вашу увагу. Можливо, привабливість у ваших очах їм зможе повернути відносно недорогий аксесуар, наприклад, шовковий шарф чи хустка. Якщо такий ансамбль буде радувати і носитиметься, ця річ повертається у шафу. У разі, коли одяг безнадійно застарів і вийшов з моди, з ним слід розпрощатись.

Складіть перелік

Після детального перегляду та проріджування гардеробу відразу стане зрозуміло, яких речей в ньому не вистачає. Можна записати на аркуші паперу перелік того одягу, який би хотілося купити. У спокійній обстановці слід поміркувати про функціональність та актуальність обраних речей. Можливо, щось у список було внесено імпульсивно чи на основі стереотипів. Після довгого міркування над переліком, в ньому обов'язково залишаться тільки потрібні речі.

Визначте бюджет майбутнього шопінгу

Покупці, які мають високі доходи, можуть дозволити собі змітати з полиць торговельних центрів абсолютно все, що сподобається. На жаль, переважна частина українців змушена ретельно планувати свій бюджет, тому дорогі купівлі в пориві ейфорії можуть посадити сім'ю в режим жорсткої економії до наступної зарплати. Якщо ж фінансових складнощів не вдалося уникнути, звертайтесь за експрес позикою на карту.

Відразу сума отриманої зарплати здається досить значною, тому може з'явитись помилкове відчуття, що грошей вистачить на все. Щоб не попасти в обмежені фінансові умови, відразу ж потрібно відкласти гроші на обов'язкові платежі протягом місяця:

  • комунальні платіжки;
  • транспортні витрати;
  • оплата кредитів, позик (якщо є незакриті);
  • придбання продуктів харчування.

Після віднімання перерахованих вище витрат залишиться сума, яку можна витратити на шопінг.

Порівнюйте ціни

Не піддайтесь миттєвому настрою негайно здійснити придбання, побачивши на ціннику знижку в 50%. Може виявитись, що це просто хитрий маркетинговий хід, а насправді річ коштує стільки, скільки й до знижки.

Зробіть собі задоволення і пройдіться іншими бутиками торгового центру. Велика ймовірність того, що знайдеться така сама чи аналогічна річ за нижчою ціною. Якщо ж початкова пропозиція виявиться дійсно економічно вигідною, до неї завжди можна повернутись.

Здійснюйте покупки обдумано

Намагайтеся не піддаватись спокусі придбати кожну вподобану річ, інакше вся попередня підготовка виявиться марною. Вирушаючи на шопінг, чесно дайте відповідь собі на кілька питань.

1. Чи готові ви саме сьогодні йти за покупками?

Погане самопочуття чи настрій не сприяють розумним дорогим придбанням, та й незручний одяг чи взуття — не найкращі помічники у тривалих походах.

2. Чи є головною причиною придбання відносно невисока ціна?

Якщо відповідь буде ствердною, то придбання навряд чи буде корисним. Ймовірно, що річ не буде тішити вас, навіть за невисоку плату.

3. Чи потрібне це придбання просто зараз?

Якщо ви вже готові придбати річ, але залишаються якісь сумніви, краще покладіть товар назад на полицю. Пройдіться іншими магазинами, розглядаючи товари і порівнюючи з обраним раніше. Якщо сумніви не розсіюються, вирушайте додому чи у справах. Згодом емоції вляжуться і прийде усвідомлення, чи потрібна все-таки обрана річ.

Додержуйтесь свого власного стилю

Швидкоплинна мода диктує свої правила, до яких прислухаються практично всі. Напередодні нового сезону провідні стилісти наввипередки повідомляють про нові тенденції та тренди.

Сліпо їм слідувати, бігти й відразу купувати ультрамодні речі не завжди розумно, адже цей одяг може не відповідати саме вашому стилю. В кінцевому підсумку нова річ, за яку заплачено чималі гроші, буде нескінченно припадати пилом на далекій полиці шафи. Практичніше буде купити таку нову одежу, яка б підкреслювала вашу індивідуальність.

Повернення нових речей

В рамках чинного законодавства куплену річ можна повернути в магазин протягом 14 днів, тому з поверненням не потрібно затягувати. Але не варто забувати, що поверненню підлягають не всі категорії товарів, та й продавці зазвичай не горять бажанням повертати гроші. Занадто розраховувати на безпроблемне повернення не слід, тому купуйте обдумано, щоб потім не розчаровуватись через даремно витрачені гроші.

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status