Чи дають банки відстрочку по кредиту, і як її отримати

Чи дають банки відстрочку по кредиту, і як її отримати

Своєчасне повернення кредиту — головний обов'язок кожного позичальника, зафіксований у кредитному договорі. Але життя вносить свої корективи у виконання фінансових зобов'язань. Затримка зарплати, скорочення або хвороба можуть спричинити виникнення прострочень та нарахування штрафних відсотків. Тому клієнтам банку варто ще на етапі оформлення уточнити, чи можна відстрочити виплату кредиту за виникнення форс-мажорних обставин. Питання, чи дають банки відстрочку за кредитом, дуже важливе, оскільки такий прийом дозволить не тільки розплатитися з кредитором з найменшими втратами, а й зберегти бездоганність кредитної історії.

Оформляючи споживчу позику, іпотеку чи онлайн-кредит без довідки про доходи, клієнт підписує кредитний договір, де можуть бути прописані умови, за яких можливо відстрочити внесення чергового платежу. Але буває й так, що у договорі цього не передбачено, а проблеми з погашенням боргу все ж виникають. У цьому випадку не варто чекати, коли настане крайній термін повернення боргу — краще заздалегідь звернутися в кредитну організацію, щоб знайти компромісне рішення, яке влаштує обидві сторони.

Варіанти розв'язання проблеми

Перш ніж дізнатись, як узяти відстрочку в банку за кредитом, варто розглянути варіанти, які може запропонувати кредитор. Насправді банки теж зацікавлені у мирному розв'язанні питання повернення боргу, а тому в їхньому «арсеналі» є декілька способів. Одним із них може скористатися позичальник у разі неможливості внесення чергової виплати:

  • реструктуризація — банк може знизити розмір щомісячного платежу, але водночас збільшить термін погашення позики. Для клієнта такий спосіб не завжди вигідний, оскільки він може підвищити загальну вартість послуги — суму відсотків;
  • кредитні канікули — певний період, що встановлюється кредитором, під час якого клієнт повністю звільняється від сплати боргу без застосування штрафних санкцій;
  • зміна графіку платежів — можлива заміна термінів внесення чергових виплат, наприклад, замість оплати кредиту раз на місяць клієнту пропонується вносити плату раз на квартал;
  • зміна порядку виплати позики — банк може згодитись на зміну умов кредитного договору і запропонувати вам протягом певного терміну вносити тільки відсотки, а «тіло» оплачувати пізніше, коли несприятливі обставини закінчаться;
  • рефінансування боргу — клієнт має можливість позичити суму, потрібну для погашення, в банку-кредиторі або в іншій фінансовій установі, але під менші відсотки. Водночас нова позика одразу переводиться на рахунок простроченого договору, а не видається на руки позичальнику. Рефінансування зручно використовувати, коли заборгованість утворилася одразу за декількома напрямами;
  • реалізація заставного майна — цей спосіб використовується за умови оформлення застави нерухомості або транспортного засобу. Продаж застави дозволить боржникові отримати потрібні кошти для покриття боргу.

Як домовитися з кредитором

Невиплати зазвичай закінчуються досить негативно для боржника. Спочатку банк намагається нагадати клієнту про утворення заборгованості, надсилаючи СМС-повідомлення із закликом внести черговий платіж. Якщо позичальник не відгукнувся на це звернення, банк може заблокувати карту або розпочати нарахування пені. Якщо ж і це не призведе до оплати виниклого боргу, кредитор має право звернутися до суду або в колекторське агентство. Тому краще заздалегідь дізнатися, як відстрочити кредит на законних підставах, щоб уникнути неприємних ситуацій.

Щоб отримати відстрочку за кредитом, позичальник повинен звернутися до банку з письмовою заявою, де повинні бути вказані причини, що вплинули на виникнення заборгованості. Але однієї заяви мало — обов'язково прикладіть до неї документальні свідчення. Наприклад, у вигляді лікарняного листа, довідки з місця роботи про затримку зарплати або наказу про звільнення. Слід пам'ятати, що банк, навіть отримавши докази вашої тимчасової нездатності виконувати фінансові зобов'язання, має право відхилити ваше прохання про відстрочку. Особливо якщо у кредитному договорі немає такої умови.

Що робити у разі відмови кредитора

Якщо політика банку не передбачає можливості для надання відстрочки, перед боржником постає проблема пошуку коштів на оплату боргу. У такій ситуації можна звернутися в інший банк, який погодиться на рефінансування старої позики, можна самостійно реалізувати заставне майно, або ж можна позичити гроші у мікрофінансовій організації. Можливість швидко оформити та отримати потрібну суму є однією з головних переваг мікрокредитування. Крім того, це єдиний спосіб узяти гроші без надання великої кількості документів.

Звісно, мікрокредити не завжди підходять для вирішення проблеми прострочення платежів за основним кредитом. Наприклад, якщо Ви не можете заплатити черговий платіж у банк через тривалу хворобу або звільнення, то не варто використовувати послуги МФО, оскільки замість позбавлення від одного боргу Ви отримаєте новий, ще більш складний через підвищену відсоткову ставку. Якщо ж проблема пов'язана з затримкою зарплати, є сенс оформити мікропозику, віддати борг банку, а потім, після отримання зарплати, повністю розплатитися з МФО.

Термінову позику можна отримати в компанії ZEN CREDIT, де на нового клієнта очікують досить щедрі знижки. Процентна ставка тут залежить від порядкового номера угоди: 0% на першу позику, 0,675% на другу, 0,6% на третю й четверту, 0,45% на п'яту, 1,5% на шосту й наступні. Максимальна сума кредитування на перші п'ять позик становить 5000 гривень, а надалі підвищується до 20000 гривень. Мікрокредити в ZEN CREDIT видаються круглий рік, адже компанія працює без свят і вихідних, щоб завжди допомагати українцям гідно виходити зі складних ситуацій.

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status