«Не плачу кредит» - що чекає позичальника в разі несплати

«Не плачу кредит» - що чекає позичальника в разі несплати

Кожен позичальник перед отриманням кредиту підписує договір, згідно з яким він зобов'язується повернути гроші з урахуванням відсотків в обумовлений термін. Мається на увазі, що людина, яка взяла на себе таке зобов'язання, докладатиме всіх зусиль для його виконання. Але нерідко обставини складаються таким чином, що погашення стає неможливим.

«Не плачу кредит» — такі заяви можна почути все частіше. І справа не тільки у великих відсотках за позикою — навіть безвідсотковий кредит може стати проблемою для позичальника, якщо він, наприклад, позбувся роботи, втратив працездатність або у нього виникли інші обставини, що ускладнюють повернення боргу.

Наслідки неповернення

Кожна людина знає: щонайменше прострочення призводить до швидкого збільшення заборгованості за рахунок нарахування штрафних відсотків. І чим довший період прострочення, тим більшу суму в результаті доведеться заплатити боржникові. А чим швидше зростає борг, тим більша ймовірність, що банк передасть проблемну позику колекторському агентству або подасть позовну заяву до суду. І тоді шукати відповіді на запитання «не плачу кредит, що робити?» буде вже пізно.

Проблема неповернення усувається досить легко, якщо гроші були видані під заставу будь-якого майна. У цьому разі власність боржника просто переходить до кредитора. Однак більшість споживчих кредитів чи мікропозик видається без матеріального забезпечення, тому на позичальника чекає повістка в суд або наполеглива увага колекторів.

Чи можна не платити на законних підставах

І все ж, якщо вчасно вжити відповідних заходів, можна розв'язати проблему неповернення більш щадними способами. Тобто мало сказати: «Взяв кредит і не плачу 1 рік», слід докласти певних зусиль, щоб ця проблема була усунена з найменшими фінансовими втратами. Зокрема, можна звернутися в банк із заявою про необхідність реструктуризації боргу, зазначивши у ній причини виникнення прострочення та приклавши підтверджувальні документи:

  • у разі скорочення з роботи можна надати банку наказ про звільнення;
  • у разі втрати працездатності — відповідну довідку з медустанови.

Реструктуризація боргу неможлива, якщо ваша основна проблема звучить так: «Узяв мікропозику і не плачу 3 місяці». Мікрофінансові організації не проводять реструктуризацію, але можуть запропонувати пролонгацію договору за умови своєчасної сплати відсотків.

Також, якщо Ви не платите онлайн-позику, можна здійснити рефінансування боргу — позичити гроші в іншій фінансовій установі під менші відсотки. У такому разі гроші на руки позичальнику не видаються, а йдуть на оплату вже наявного боргу. Цей спосіб особливо хороший у тому випадку, якщо Ви не платите кредити в декількох банках.

Позовна давність і допомога юриста

Позичальникам не слід забувати, що існує таке поняття, як позовна давність. Якщо з моменту появи прострочення минуло 3 роки й більше, і кредитор вирішив здійснити якісь дії у вашу адресу, боржник отримує можливість звернутися до суду з клопотанням щодо застосування терміну позовної давності.

Якщо позика була отримана в іноземній валюті, законність її видачі також можна опротестувати в суді. Оскільки, згідно з українським законодавством, усі фінансові операції на території нашої країни повинні здійснюватися виключно в гривнях.

Якщо у вас є кредитні заборгованості і вам нема чим їх віддавати, можна звернутися до адвоката, який знайде вихід з ситуації, що склалася, і пояснить, що буде з кредитами в Україні у разі відмови позичальника виконувати свої зобов'язання. Звернення до юриста є найкращим рішенням проблеми. Адже замість того, щоб гадати, що буде, якщо взагалі не вносити платежі, Ви отримаєте кваліфіковану консультацію і зможете обрати оптимальний варіант для ліквідації заборгованості.

Оскільки без кредитного фінансування обійтися вкрай складно, слід вжити заходів для пошуку найбільш вигідних умов. Що Ви скажете про позику в розмірі 5000 гривень під 0% на 30 днів? Якщо ця пропозиція цікава, скоріш заповнюйте заявку на сайті компанії ZEN CREDIT. А коли Ви повернете першу безвідсоткову позику, компанія запропонує не менш привабливі умови — величезні знижки на процентну ставку, яка зазвичай становить 1,5%:

  • другу позику можна взяти за ставкою 0,675%;
  • дві наступних — під 0,6%;
  • п'ята обійдеться лише в 0,45% на день.

Коли знижки закінчаться, вам навряд чи захочеться припиняти співпрацю з ZEN CREDIT, адже, починаючи з шостої позики, буде доступна сума до 20000 гривень!

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status