Чи можна відкрити бізнес без грошей? Поради стартаперам

Чи можна відкрити бізнес без грошей? Поради стартаперам

Ви ніколи не замислювались, скільки корисних і потенційно прибуткових ідей так і не було реалізовано? Причина не стільки в нерішучості та боязні провалу, скільки в відсутності вільних грошей, без яких практично неможливо розпочати будь-який бізнес-проект. Однак слід зазначити, що сотні й тисячі успішних стартапів, що запускаються практично з нуля, давно спростували це твердження.

Брак коштів у підприємця — це зовсім не екстремальна, а цілком буденна ситуація. І якраз долання проблем, пов'язаних з цією обставиною, змушує стартапера шукати нові шляхи ведення бізнесу, які в підсумку й приводять його до успіху.

Отже, якщо у вас є ідеї, але немає грошей, сміливо беріться до реалізації свого проекту. Ваш бізнес буде провальним лише в одному випадку — якщо в його основу покладена ідея швидкого збагачення. Зазвичай такі починання приречені, оскільки на перше місце в них ставиться ваш інтерес, а не інтереси й потреби суспільства. Але ж саме заради їх задоволення і повинен працювати будь-який бізнес.

Чимало бізнесменів починають втілення свого проекту з пошуку інвесторів, готових віддати свої гроші на розвиток нового стартапу. Як Ви можете здогадатися, знайти таких інвесторів непросто, а ще складніше переконати їх розлучитися зі своїми грошима. Але навіть якщо вони погодяться, виділені ними суми навряд чи будуть значними. Натомість якщо вам вдасться "підняти" свою справу за власні кошти, хай навіть дуже скромні, якщо ваш бізнес почне давати стабільний прибуток, якщо його потенціал зростатиме — ось тоді інвестори самі знайдуть вас і будуть готові вкласти величезні суми у вашу процвітаючу компанію.

Повірте, багато початкових етапів бізнес-проекту можна реалізувати взагалі без грошей або з мінімальними витратами. Звісно, отриманий прибуток потрібно вкладати в розвиток бізнесу, а не витрачати на підвищення рівня життя. За умови грамотного розподілу доходів Ви обов'язково знайдете нові можливості для їх збільшення.

Безумовно, без початкового капіталу обійтися непросто. Але Ви завжди можете взяти невеликий кредит на карту терміново без відмови, який допоможе вам впоратися з найбільш нагальними питаннями. У МФО потрібну суму видають швидко, без довідок і застави, а якщо під час вибору кредитора Ви проявите максимум уваги, то напевно знайдете економічно вигідні умови кредитних послуг.

Стартап без грошей неможливий... Звідки беруться такі установки?

Уявіть, що Ви — не стартапер, а інвестор. Як би Ви відреагували на таку ситуацію — до вас приходить якась людина і просить гроші на запуск стартапу. Що може вплинути на ваше рішення про співпрацю? Зрозуміло, що в першу чергу Ви оціните перспективність, оригінальність та прибутковість ідеї, але скоріш за все відповісте їй відмовою. Чому? Та просто тому, що підприємець приїхав на новенькій машині. У чому зв'язок? У тому, що він сам не вірить в успіх своєї справи, а отже, не докладатиме достатньо зусиль для його розвитку.

Саме такий висновок зробить будь-який інвестор, оскільки в іншому разі стартапер насамперед продав би машину, заклав квартиру, знайшов інші можливості для пошуку коштів. Але якщо людина сама не хоче йти на ризик, то інвестор тим більше не прагне вкладати гроші у таке свідомо провальне підприємство.

Якщо Ви хочете досягти бодай якогось результату, вам слід зрозуміти, що бізнес повинен приносити гроші, а не починатися з їх пошуку. З цією думкою важко змиритися, але отримання прибутку зовсім не обов'язково повинно починатися з капіталовкладень. Чимало відомих нині підприємців починали заробляти, просто займаючись улюбленою справою.

У наші дні можна монетизувати практично будь-яке захоплення, а отримані гроші  можна вкласти в більш прибуткове підприємство. Тобто не варто одразу починати з побудови капітального фундаменту для ваших підприємницьких амбіцій — почніть зі зведення затишного «куреня», будівництво якого вимагає лише кмітливості, а не багатотисячних витрат.

Що робити, якщо не вистачає досвіду?

Дозвольте поставити вам ще одне запитання — скільки часу пройшло з моменту появи вашої ідеї? У деяких випадках цей період обчислюється місяцями і навіть роками, але стартапер так і не починає ніяких активних дій, оскільки не вважає себе готовим до ведення бізнесу. Такі люди без упину дивляться вебінари, відвідують курси, читають спеціальну літературу, проте не застосовують на практиці жодного уроку. Але ж на одній теорії бізнес не побудуєш і досвіду не наберешся — рано чи пізно потрібні реальні дії. А замість цього стартапер записується на черговий вебінар...

Зазвичай до такої поведінки схильні або перфекціоністи, які бажають все робити на ідеальному рівні, або занадто обережні люди, які бояться припуститися помилки чи не впевнені у власних силах. У цьому разі можна розглянути два варіанти — або все ж таки дати собі право на помилку, або влитися в команду більш досвідченого стартапера.

Ви можете заперечити: навіщо ж мені працювати на чужу людину, якщо я хочу реалізувати власну ідею? Але, по-перше, Ви так і не почали її реалізацію, а по-друге, працюючи з більш досвідченим колегою, Ви отримаєте більше знань, ніж на найбільш прогресивних курсах. Що може дати вам така співпраця? Наприклад, досвід спілкування з інвесторами, розуміння специфіки ринку, і, нарешті, можливість заробити ті самі гроші, які стануть в нагоді для запуску вашого проекту.

6 порад стартаперу-початківцю

Настав час і нам переходити від теорії до практики, тому ознайомтеся з практичними рекомендаціями, які дозволять запустити стартап без зайвих фінансових витрат.

1.    Намагайтеся мінімізувати витрати

Відсутність грошей потрібно вважати не недоліком, а перевагою, адже лише в цьому разі Ви зможете проявити чудеса підприємливості. Зазвичай у такому стані в людей загострюється винахідливість, так що Ви неодмінно знайдете оригінальний вихід із найбільш, здавалося б, нерозв'язних проблем. Повірте, цей досвід стане вашим найціннішим багажем. Саме він допоможе вам у подальшій боротьбі з конкурентами і дасть сили знову стати на ноги після жорстокої економічної кризи.

2.    Не піддавайтеся тиску інвестора

Інвестиції, вкладені у ваш проект, — не таке вже й корисне явище. Якщо спочатку вам здавалося, що без цих грошей ніяк не обійтися, то з часом прийде розуміння, що краще б вам і не вдалося отримати ці інвестиції.

Давайте розглянемо негативні наслідки. По-перше, Ви втратите частину прибутку від проекту, по-друге, інвестор може почати давати вказівки, як потрібно вести справу, щоб вона давала максимальний прибуток. На жаль, ці вказівки можуть кардинально відрізнятися від тих ідей, які були закладені в основу вашого бізнесу від початку. Саме тому з інвесторами краще співпрацювати на більш пізніх етапах, коли ваш бізнес зміцнів, стабільно розвивається і дає прибуток. У цьому разі інвестори не лише з радістю запропонують вам свої гроші, а й утримаються від своїх часом неконструктивних зауважень.

3.    Зосередьтеся на стартапі

На початковому етапі всі ваші думки і зусилля повинні бути спрямовані винятково на реалізацію ідеї. Доки бізнес не стане на ноги, вам доведеться присвячувати йому весь свій час — будь-яке інше ставлення негативно позначиться на результаті. Дійте винятково у своїх інтересах, забудьте про 8-годинний робочий день, докладайте всі зусилля і використовуйте всі можливості для побудови ефективної бізнес-моделі.

4.    Автоматизуйте все, що можна

Використання різних сервісів, здатних автоматизувати велику частину роботи, дозволить вивільнити частину вашого часу й сил на створення концепції подальшого просування бізнесу. Тому не варто шкодувати грошей на їх розробку чи придбання.

5.    Шукайте можливості для масштабування бізнесу

Будь-який стартап навіть у момент зародження вже повинен містити в собі можливості для зростання. Завжди нагадуйте собі відоме прислів'я: «Поганий той солдат, який не прагне бути генералом». Поступово перетворюйте свій крихкий стартап у залізобетонну компанію, здатну на рівних боротися з великими компаніями у вашій ніші.

6.    Розширюйте географію послуг

Пам'ятайте про те, що ваші ідеї можуть бути цікавими не лише для жителів вашого району чи області. Намагайтеся якнайшвидше подолати кордони між країнами. В Інтернеті це зробити й не надто складно.

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status