Як і коли можна відмовитися від кредиту в банку без наслідків

Як і коли можна відмовитися від кредиту в банку без наслідків

В пошуку грошей потенційні позичальники розсилають заявки в декілька банків, і на свій подив отримують декілька схвальних рішень за запитами. Сьогодні навіть кредит студентам оформити не так складно, як може здатися на перший погляд.

Але обставини й ситуації, що змусили людину шукати фінансову підтримку, можуть самі по собі або з чиєюсь допомогою вирішитися, завдяки чому потреба отримувати кредитні кошти відпадає. Чи можна відмовитися від кредиту після схвалення, і які наслідки це спричинить?

Процедура відмови до підписання документів

У пошуках споживчої позики вам варто бути уважним щодо умов співпраці, перед тим як що-небудь підписувати. Співробітники банківських установ часто пропонують клієнтам заповнити анкети, які ні до чого не зобов'язують. Однак існують і анкети-заяви, які після схвалення не потребують оформлення додаткового кредитного договору. Така заявка постає договором оферти. Ні, відмова від кредиту, звісно, можлива, але це спричинить матеріальні санкції. У такому випадку без наслідків для себе від отримання грошей можна відмовитись лише до моменту схвалення.

Якщо у заявці клієнт вказував тільки особисту інформацію, то після схвалення потрібно оформляти документи окремо. Зазвичай банк надає позичальникам термін від 30 до 40 днів для підписання документів.

Багатьох цікавить питання: «за який термін можна відмовитись від кредиту»? Можливі складнощі залежать від того, на якому етапі знаходиться процедура оформлення.

Відмова після підписання договору до моменту отримання грошей

Відмова від кредитного договору після підписання також можлива. Юридично документ набуває чинності тільки після передачі фінансових коштів клієнту. Тому якщо на розписці про їх вручення ще не стоїть ваш підпис, можна передумати співпрацювати з кредитором.

Будьте готові до того, що одного вашого «не хочу» кредитному менеджерові буде недостатньо. Швидше за все, він буде запевняти вас в тому, що зробити це вже неможливо. Однак потрібно знати свої права і проявити наполегливість.

Поясніть працівнику своє небажання, аргументуючи тим, що гроші ви взяти ще не встигли і що за чинним законом маєте право на прийняття такого рішення. Зазвичай банки йдуть назустріч і розривають домовленість. Але є й інші випадки.

Покинути стіни фінансової організації ви повинні з упевненістю того, що договір дійсно було розірвано. В іншому випадку кредитні кошти за вас можуть отримати співробітники банку, а платити все одно доведеться вам або доводити свою правоту в суді.

Що робити, коли договір укладено і гроші одержано?

Деякі люди тільки після отримання потрібних матеріальних коштів розуміють, що зробили помилку. Як відмовитися від кредиту в банку, коли все вже відбулося? На жаль, у такій ситуації варіантів набагато менше, ніж у попередніх.

Розірвати договір можна, тільки достроково погасивши позику. Але не кожен банк надає такі умови, особливо якщо мова йде про велику суму. Якщо у документації відсутній мораторій на дострокове погашення, ви повинні діяти у такій послідовності:

1) зв'яжіться з представником банку;

2) сповістіть його про свій намір;

3) відвідайте офіс фінансової установи та напишіть відповідну заяву;

4) оплатіть позику.

Зверніть увагу, що вам доведеться сплатити і відсотки за користування грошима, і тільки потім чекати на перерахунок.

Немає нічого ганебного в тому, щоб відмовитися від оформлення або отримання кредиту. Багато хто з позичальників раптово приходить до висновку, що може обійтися без певної позикової суми, щоб не влазити у борги.

Терміново потрібні гроші? Ми знаємо, як вам допомогти!

Мікрофінансова компанія «ZEN CREDIT» завжди готова підтримати своїх співгромадян у важкий момент. Наша МФО видає короткострокові позики населенню від 200 до 20 000 гривень на 1 календарний місяць. Схвалена заявка ні до чого вас не зобов'язує, ви можете повернути гроші вже в наступний день без переплати, адже під час першого звернення процентна ставка становить 0,01%.

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status