Як законно позбутися кредиту в Україні

Як законно позбутися кредиту в Україні

Розвиток ринку кредитування в Україні, зокрема Інтернет-кредитування, призводить до того, що все більше громадян починає розглядати не тільки, власне, умови надання грошей в тому чи іншому банку або МФО, а й правове регулювання відносин між позичальником і кредитором. Іншими словами, актуальним стає не тільки фінансовий, а й юридичний аспект кредитування.

На даний момент кредит онлайн на карту з 18 років в Україні — найпоширеніший вид позик загалом. А оскільки на МФО, що працюють через Мережу, і на електронні кредитні договори поширюється дія тих же норм законодавства, питання, як можна позбутися кредиту, буде актуальним у будь-якому випадку.

Чому це варто знати?

Звісно, коли сума поточної заборгованості відносно невелика і немає кабальних відсотків, чесно повернути гроші простіше. Як варіант — домовитися щодо пролонгації. Але якщо немає грошей взагалі, а кредитор стає все більш напористим, стрімко збільшуючи процентну ставку та розмір штрафів, варто навчитись позбуватися боргів законним способом.

На щастя, законодавство України передбачає варіанти, за якими боржник може позбутися кредиту.

Позбавлення від непогашеної позики: найкращі способи

Почнемо з того, що процедура позбавлення від заборгованості залежить від того, кому людина повинна платити — банку чи МФО. Це важливо, тому що позбутися кредиту в банку може бути складніше. Зазвичай у банках беруть значно більші суми, інколи прямо відповідаючи своїм майном за їхнє повернення. Втім, і з таких ситуацій можна вийти.

  • Отже, перший спосіб втілити в життя доволі просто, але вирішенням проблеми він об'єктивно не є. Полягає цей варіант у банальному затягуванні судового процесу. Очевидно, що під час розгляду справи про непогашену заборгованість позивачем виступає кредитор, а відповідачем — позичальник. Як сторона судового процесу, відповідач може «завалити» суд клопотаннями та вимогами, і навіть якщо їх буде відхилено, розгляд їх допоможе відтягнути процес. Наприклад, можна вимагати колегіального розгляду справи або відведення судді. Якщо з якихось причин потрібно виграти час, коли справі вже дано хід — така можливість за нинішнім законодавством існує.
  • Другий варіант полягає в тому, що необхідно у судовому порядку домогтися визнання кредитного договору недійсним. Цей варіант найкращим чином підійде для тих, хто не знає, як позбутися відсотків за кредитом. Якщо кредитний договір буде визнано недійсним, боржник повинен буде повернути лише «тіло» позики, тобто без урахування відсотків, що набігли. Позичальник може наполягати на тому, що у представника кредитора не було повноважень підписувати договір або ж зробити наголос на порушенні чинної процедури.
  • Третій варіант — порада тим, хто уклав іпотечний договір з банком і ризикує розлучитися з частиною свого майна, наприклад, з нерухомістю. Отже, загроза втратити надану в заставу власність — привід розпочинати її негайну реконструкцію. Уміло проведений ремонт змінить опис вашої, наприклад, квартири, а отже, він більше не відповідатиме тому, що прописано у кредитному договорі. Варіантів, як домогтися того, щоб новий власник не зміг отримати право на ваше житло, декілька. Крім реконструкції, можна просто змінити адресу предмета іпотеки. Найчастіше ця процедура проводиться за допомогою місцевих органів влади.
  • Четвертий спосіб також швидше відноситься до іпотечних договорів, через які у позичальника є шанс втратити житло. Якщо у квартирі — предметі іпотечного договору — прописані неповнолітні діти, а у батьків немає іншого житла, суд не прийме рішення про виселення дітей на вулицю. Покупець на квартиру з прописаними там неповнолітніми дітьми навряд чи знайдеться. Як варіант — можна «домовитися» з органами опіки та піклування, попередньо прописавши неповнолітню дитину в квартирі, що є заставою, про те, щоб вони дали зобов'язання не дозволяти примусовий продаж майна.
  • П'ятий варіант підходить всім, хто застряг у безпросвітній борговій ямі. Цей спосіб, мабуть, найкращий для тих, хто не знає, як законно позбутися кредиту. Він допоможе вам усунути проблему досить швидко і фактично в один захід. Суть полягає в реєстрації позичальника в ролі приватного підприємця з подальшим оголошенням його банкрутом. Це не просто реструктуризація боргу, а радше повне його списання. Бо, згідно з ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», мораторій на задоволення вимог кредитора вводиться одночасно з запуском процедури визнання банкрутом.

Щоправда, цей варіант — саме той випадок, коли кредитор, швидше за все, буде до останнього відстоювати свої права в суді.

Як бачимо, варіантів того, як позбутися простроченого кредиту, багато. Який з них підходить вам — вирішуйте самі. Звичайно, чим менша сума заборгованості, тим менш логічно буде вдаватися бодай до чогось з вищеописаного.

Якщо ж ви шукаєте вигідний мікрокредит, бажаєте отримати його онлайн протягом буквально 15–20 хвилин, і на таких умовах, щоб потім ні разу не пошкодувати про своє рішення — зверніться в ZEN CREDIT. Мікрофінансова організація пропонує настільки вигідні умови, що вам не доведеться шукати спосіб уникнути сплати відсотків. Отже, в ZEN CREDIT першу позику можна отримати взагалі безкоштовно, під 0%. Для тих, хто звернувся за кредитом вдруге, діє процентна ставка 0,675%, втретє і вчетверте — 0,6%, вп'яте — 0,45%. Позики доступні на суму до 20 000 гривень, що значно перевищує кредитний ліміт більшості МФО.

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status