Як уберегти себе від витрат в алкогольному угарі

Як уберегти себе від витрат в алкогольному угарі

Багатьом з нас знайомо, як щезають гроші, коли ми вип'ємо. Мозок, пригальмований алкоголем, раптом робить нас необґрунтовано щедрими. Але наступний день приносить розчарування, коли виявляється, що гаманець порожній, а до зарплати ще дожити треба.

Британським експертом, доктором Сетом Ренкіним, було відзначено, що саме змушує людей тринькати гроші, коли вони вип'ють, і надано поради, як зберегти свої кошти.

1. Забуття від турбот

Алкоголь активує дофамінові рецептори мозку, викликає почуття ейфорії. Звідси й ростуть ноги у приказки «п'яному море по коліно». Крім того, він істотно знижує рівень тривожності — п’яну людину вже абсолютно не хвилює така буденщина, як купа несплачених платіжок, наближення дати оплати за кредитом і т.д. У цей момент людина впевнена, що якось потім виплутається, а зараз можна гульнути «на повну».

2. Зникає вміння рахувати

Ви, напевно, і самі помічали, що посиденьки в барі з друзями раптом виливаються зовсім не в ту суму рахунку, яка вам здавалася спочатку. Експериментально встановлено, що під впливом спиртних напоїв у правої півкулі мозку різко падає швидкість аналізу інформації. Тому нам настільки важко оцінити свої реальні витрати.

3. Обираються найлегші способи оплати

Алкогольний стан штовхає до імпульсивної, бездумної поведінки, тому банківська карта чи смартфон, прикладений до платіжного терміналу, миттєво знімає з вашого рахунку гроші. І ніхто не перевіряє баланс перед тим, як розрахуватись — у пам'яті залишається лише приблизна сума на рахунку. Однак алкоголь завжди робить наше сприйняття більш райдужним і у цьому питанні, автоматично «округлюючи» рахунок у більшу сторону.

4. Зростає бажання домінувати

Алкоголь часто провокує агресивність. Якщо негативні її форми всі ми не раз спостерігали у п'яних перепалках і навіть бійках, то про «позитивну» маску агресії знають далеко не всі. Сплатити рахунок за всю компанію — елементарний спосіб самоствердитися, та ще й отримати від усіх вдячність.

5. Намагаєтесь «ощасливити» навколишніх

Бажання пригощати направо й наліво народжується не лише від прагнення бути головним, а може бути продиктовано тягою зробити людям приємно. Обдаровуючи інших, ми відчуваємо задоволення від власної щедрості та покращуємо свій настрій.

Як врятувати фінанси, якщо плануєте випити

1. Підготуйте готівку

Заздалегідь визначте для себе, яку суму ви готові пожертвувати на розвагу. Полічіть ймовірні витрати і зніміть з карти заплановану суму готівки. Це вбереже вас від додаткових витрат — ви не спустите більше, ніж маєте. Зробіть «заначку» на таксі (якщо в ньому буде потреба), причому покладіть її окремо від решти грошей. Так ви уникнете спокуси витратити все до копійки в барі. Крім того, це може статись випадково, коли ви дістанете всі купюри разом.

2. Залиште вдома банківські картки

Це важлива умова, якщо ви хочете зберегти свої гроші. Пам'ятайте, що алкоголь провокує спонтанну щедрість і може спокусити вас перевести в готівку додаткові гроші. Причому ви точно не будете шукати банкомат вашого банку, а проведете операцію в найближчому, який підвернеться під руку, часто з комісією.

Не відкидається ризик того, що вечір розваг так захопить, що ви повернетесь додому за картою. Саме тому її краще комусь віддати на час.

Тим, з ким ви живете під одним дахом, карти краще не залишати, щоб потім не турбувати їх п'яними вимогами повернути її з криками «ну, мені дуже треба!». Такі ситуації часто породжують сімейні сварки. А якщо ви помічаєте за собою підвищену агресивність в алкогольному сп'янінні, все може перерости в конфлікт із сумними наслідками.

3. Зітріть дані платіжних карт

Щоб убезпечити себе від оплат смартфоном, видаліть інформацію на тих додатках, до яких прив'язані ваші платіжні карти, щоб уберегти себе від спонтанних покупок в один клік.

4. Змініть коди доступу

Хороший спосіб уникнути по п'янці імпульсивних купівель в Інтернет-додатках — це змінити паролі. Складіть мудровані комбінації з букв і цифр, залиште їх записаними на папері вдома. Так ви зможете гуляти й веселитися без ризику спустити гроші на речі, про які завтра пошкодуєте. Вранці ви спокійно повернете свої початкові паролі.

5. Заздалегідь обговоріть з друзями, як сплатите рахунок

Якщо ви гуляєте у великій компанії, попередьте своїх друзів, яким чином збираєтесь сплатити рахунок. Коли алкогольні веселощі будуть бити через край, і вам раптом захочеться одним махом ощасливити усіх випивкою, то, можливо, більш тверезий хороший друг нагадає вам про попередній намір і не дасть витратити зайвого. Чи візьме кредит за годину на карту, щоб допомогти вам з оплатою рахунку.

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status