Ефективні способи, як повернути борг з боржника проти його волі

Ефективні способи, як повернути борг з боржника проти його волі

Проблеми з фінансами змушують людей приймати необдумані рішення. З розвитком технологій взяти Інтернет-позику на карту може практично кожен. Та й довірливі знайомі й родичі також раді допомогти необхідною грошовою сумою. Але як тільки наближається день повернення, багато хто наївно вважає, що їм вдасться ухилитися від взятих на себе зобов'язань. А дарма.

Змусити повернути борг можна будь-яку людину, головне в такій ситуації — запастися терпінням та підібрати найбільш ефективний метод впливу.

Як змусити боржника повернути борг?

Відразу після того, як була залишена без уваги дата запланованого повернення грошей, перше, що слід зробити — це зв'язатися з боржником. Довідайтесь, з якої причини він не виконав свою обіцянку. Має значення і моральна складова питання.

Якщо людина просить про невелику відстрочку, пояснюючи це тимчасовими складнощами, є сенс піти їй назустріч. Коли ж ваш боржник ігнорує телефонні дзвінки, не відчиняє двері і просто ніяк не дає про себе знати, слід проявити твердість. Поставте правопорушника до відома, що не збираєтеся прощати йому борг.

Як отримати борг з боржника мирним шляхом? Викличте його на відверту розмову, запропонуйте розстрочку платежу, якщо мова йде про велику суму. Якщо вдасться досягти згоди, слід документально зафіксувати це питання. Вирушайте до нотаріуса з попередньо складеним графіком платежів. Після процедури завірення документ набуває юридичної сили, тому в разі подальшого недотримання строків оплати вам буде чим апелювати в суді.

Як забрати борг без розписки: що робити, коли немає доказів?

Мало кому з порядних людей прийде в голову оформляти розписки в ситуації, коли близька чи добре знайома людина попрохала позичити їй грошей до зарплати. Незафіксований факт передачі коштів стає справжньою проблемою тільки в тому разі, коли боржник всіляко ігнорує вимоги про повернення. Як повернути борг легальним шляхом, коли немає ніяких офіційних підтверджень?

Якщо мова вже не йде про те, щоб не зіпсувати приємні взаємовідносини, пригрозіть правопорушнику поліцією або судом. Не варто сприймати такий крок легковажно, адже звернення до правоохоронних органів можливе навіть у такій ситуації.

Порядок дій:

  1. Вирушайте у відділення поліції за місцем проживання.
  2. Запишіться на прийом до свого дільничного.
  3. Усно викладіть йому суть своєї проблеми, а потім попросіть допомогти скласти заяву про факт шахрайства.

Як отримати докази передачі грошей в борг?

Навіть за відсутності розписок і свідків, здатних підтвердити факт передачі коштів, обманутому позикодавцеві є на що розраховувати.

Не знаючи, як змусити повернути борг неблагонадійного знайомого, проявіть хитрість. Під час особистої зустрічі або телефонної розмови з ним зробіть таємний запис на диктофон, де він просить відстрочити виплату. Так чи інакше, це стане доказом, що підтверджує вашу правоту.

Для звернення до суду також знадобляться роздруківки переписки в Мережі чи SMS. Будьте обачні — зберігайте всі письмові домовленості до моменту повернення грошей.

Легше за все підтвердити факт отримання грошей, якщо мова йде про електронний переказ фінансових коштів з рахунку на рахунок. Для цього просто потрібно звернутися у відділення банку, де у вас відкритий рахунок, і взяти в оператора роздруківку з підтвердженням зарахування коштів конкретній особі в певну дату.

Якщо ж гроші ви давали людині особисто в руки, постарайтеся згадати, на що саме вона їх просила. Велика сума грошей найчастіше потрібна на якусь купівлю, тож, вирушаючи у правоохоронні органи, докладно опишіть ситуацію нещасливого дня, мотиви й цілі утворення боргу.

Бути чи не бути?

Не бажаючи або не маючи часу самостійно займатися врегулюванням питання, деякі позикодавці вдаються до радикальних заходів. Краще за інших знають, як змусити боржника повернути борг, колектори.

Такі приватні компанії мають великий досвід з так званого «вибивання» боргів, але зазвичай їхні методи більш ніж жорсткі. З кожним роком законодавство посилює вимоги та всіляко обмежує можливості колекторських агентств, проте у пам'яті людей твердо зафіксувалися страшні картини:

  • нескінченні дзвінки з погрозами;
  • обдзвонювання знайомих і родичів з метою встановити місцезнаходження боржника та оповістити все його коло спілкування про проблеми з кредитом;
  • пописані двері й під'їзди, оголошення на стовпах;
  • моральний тиск, а іноді й фізичний вплив.

Вирішуючи, як забрати борг у боржника, до таких методів варто вдаватися тільки в крайніх ситуаціях.

Фінансова скрута нерідко псує взаємовідносини між добрими приятелями. Щоб не потрапляти в такі неприємні ситуації, краще зверніться у «Zen Credit». Мікрофінансова організація завжди готова прийти на допомогу добропорядним громадянам і надати невелику суму грошей терміном на місяць. Для позичальників, які звертаються до нас вперше, діє акція «безвідсоткова позика».

Будьте розсудливими і не «прикрашайте» свою репутацію темними плямами.

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status