Як колектори вибивають борги з горе-боржників?

Як колектори вибивають борги з горе-боржників?

Правдива приказка стверджує: «чим менший дохід, тим менше проблем». І справді, необдумано взятий кредит за 5 хвилин може призвести до великих, а часом навіть страшних проблем для боржника.

Кожна людина, яка звернулася за кредитом до фінансової установи, повинна мати чіткий план з виплат. В іншому випадку через 3 місяці після настання дати прострочення їй прийдеться дізнатись, як колектори «вибивають» борги з ненадійних клієнтів.

Процедура передачі

Фінансові взаємовідносини клієнтів з банками різко ускладнюються, як тільки позичальник з якоїсь причини не може виконати свої зобов'язання перед кредитною організацією. Банківські структури після настання 90-денного прострочення мають право повністю продати «портфель» клієнта колекторському агентству.

До послуг фірм, що займаються позасудовим стягненням прострочених заборгованостей, не гребують звертатися кредитори різного масштабу. З моменту передачі або підключення третіх осіб до «вибивання» боргу життя отримувача кредиту перетворюється на справжнє пекло, а симпатична й привітна співробітниця банку міняється на грубих і хамських колекторів.

Методи роботи

Досвід спілкування багатьох неплатників з колекторськими компаніями наочно демонструє порушення всіх встановлених законодавством і корпоративною етикою норм. Найчастіше те, як вибивають борги колектори, абсолютно протиправно й незаконно.

Термін «колектор» і сама професія прийшли з-за кордону і швидко прижилися в нашій країні. Як стверджують люди, котрі займаються цією діяльністю, вони підтримують фінансову дисципліну в країні. Але які методи вони використовують для повернення боргів?

  1. Безперервні дзвінки позичальнику та його родичам. Незважаючи на існуючі заборони, що обмежують діяльність колекторських компаній, співробітники таких агентств з легкістю їх обходять. Офіційні робочі контакти прослуховуються службою контролю, тому, використовуючи спеціальні «анонімайзери», колектори дзвонять боржникам з незареєстрованих номерів, порушуючи часові інтервали та етику спілкування.
  2. Особисті зустрічі. Так звані групи виїзду після встановлення поточного місця проживання боржників приїжджають і в прямому сенсі цього слова «вибивають борги». Багато людей помилково приймають колекторів за співробітників виконавчої влади та впускають їх додому. Метою візиту виявляється психологічний тиск. Вони відвідують квартиру позичальника навіть з метою проведення попереднього опису наявного майна, не маючи на це ніякого права.
  3. Відвідування місця роботи боржника. Один з найефективніших способів, за допомогою якого колектори вибивають борги — це оповіщення начальства про ненадійність працівника. Зіпсована репутація нерідко стає причиною для звільнення людини, адже ні один роботодавець не захоче щодня приймати численні дзвінки та вислуховувати непотрібну йому інформацію.
  4. Виявлення сторінок в соціальних мережах та їх використання у своїх цілях. «Брудний спосіб», який порочить особу людини. Мета — оповістити якомога більше людей зі списку особистих контактів про те, що вони спілкуються з проблемною людиною. Нерідко особисті фото неплатників, поцуплені зі сторінок, доповнювалися непристойним змістом та надсилалися знайомим, клеїлися на стовпах.
  5. Вистежування близьких родичів і дітей. Практично кожна людина, яка вчасно не повернула гроші кредитній організації, згадає, як її рідним погрожували всілякими проблемами та навіть фізичною розправою.
  6. Внесення пропозицій про перекредитування. Моральний тиск, який чиниться на боржника, не має меж. Відомі випадки, коли колектори не тільки вибивають борги за кредитами, а й змушують оформлювати нові.

З кожним роком державні органи влади намагаються всіляко обмежити повноваження колекторських агентств. Однак це не тільки не заважає їм працювати, а й фінансово процвітати.

Те, як банки вибивають заборгованості за кредитами, залежить перш за все від суми заборгованості та строків неповернення. Фіксованих періодів на тривалість спілкування третіх сторін з боржниками немає. Тому краще декілька разів подумати, перед тим як брати черговий кредит або позику.

Якщо ви стали «жертвою» колекторської компанії, проявіть пильність, записуючи всі розмови на аудіо або відео. Їхні підтверджені неправомірні дії щодо вас можуть стати причиною для звернення у правоохоронні органи.

Потрібна допомога? Звертайтеся!

Мікрофінансова організація «Zen Credit» працює чесно, без колекторів і довіряє своїм позичальникам. Все, що вам потрібно, щоб стати нашим клієнтом — це паспорт з постійною пропискою на території України, телефон і банківська карта. Наша компанія завжди рада врятувати сумлінних громадян у найважчій непередбаченій ситуації!

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status