Як досягти душевного спокою за допомогою техніки глибокого розслаблення

Як досягти душевного спокою за допомогою техніки глибокого розслаблення

Стресові ситуації супроводжують нас упродовж всього життя. На щастя, не всі вони несуть загрозу для життя, але все ж здійснюють доволі серйозний вплив на наше здоров'я. Короткочасний стрес змушує наше тіло збадьоритися і вжити необхідних заходів для уникнення небезпеки (наприклад, втекти від хулігана чи колектора, коли вирішив не віддавати експрес позика онлайн; сховатися в тінь від палючого сонця, відійти подалі від гавкаючого собаки та ін.), після чого організм переходить у стан рівноваги. Однак затяжні нервові перевантаження не дають перепочинку і заважають нам розслабитися, що може призвести до виникнення різних захворювань.

Постійні скандали у родині, неприязні стосунки з колегами на роботі, напруга в період здачі іспитів та навіть любовні переживання можуть стати причиною перевтоми. Це коли нервова система, котра не має можливості для відновлення, посилає в мозок тривожні сигнали, які заважають людині спокійно працювати, викликають безсоння і появу неврозів.

У такій ситуації звичайний відпочинок не допоможе повернути душевний спокій, оскільки нервова система залишається «на взводі» і готова бурхливо реагувати навіть на незначні життєві негаразди. У людини, що живе в стані постійного стресу, напружені м'язи, оскільки мозок може в будь-яку секунду увімкнути «тривожну сигналізацію». Але якщо нерви та м'язи працюють у одній зв'язці, можна спробувати «ошукати» організм шляхом освоєння технік розслаблення — зникнення м'язової напруги передасть мозку почуття безпеки і заспокоїть нервову систему.

Вміння розслаблятися особливо корисне людям з нервовими розладами, з підвищеною емоційністю або з депресивними станами. Але, звісно, це вміння йтиме на користь будь-якій людині, охочій жити в гармонії з самою собою та з навколишнім світом.

Як навчитись розслаблятися за 5 хвилин

Для проведення занять з розслаблення одягніть просторий зручний одяг, вимкніть телевізор чи інші джерела шуму, погасіть яскраве світло або зашторте вікна від сонячних променів. Дихайте у звичному ритмі, не затримуючи і не прискорюючи дихання, сядьте в крісло або приляжте на диван, поставте тіло у максимально зручне положення.

Відчути розслаблення можна лише на контрасті з напругою, тому для початку з силою стисніть пальці рук у кулак, утримуючи їх у цьому стані не менше 10 секунд. А тепер розслабте кисті, вільно поклавши їх на коліна чи підлокітники крісла, і отримайте задоволення від їхнього спокійного, ненапруженого стану. Постарайтесь запам'ятати свої відчуття, щоб у потрібний момент Ви могли до них повернутися.

Виконайте ту ж процедуру з іншими частинами тіла, по черзі напружуючи і розслабляючи м'язи. Можете продовжувати вправи у наступному порядку:

  • з силою притискайте кулаки до плечей, зігнувши руки в ліктях;
  • тягніться плечима до вух;
  • відкиньте голову назад;
  • підіймайте брови високо вгору;
  • міцно зажмурюйте очі;
  • щільно стискайте губи;
  • напружуйте м'язи пресу;
  • стискайте сідниці;
  • прогинайтеся в попереку;
  • випрямляйте ноги з витягнутим носком.

Кожна вправа виконується за однією схемою — 10-секундне напруження і повне розслаблення, під час якого Ви повинні відчувати задоволення від свого спокійного стану.

Незважаючи на простоту техніки, не думайте, що вам вдасться відразу досягти повного розслаблення. Як і інші фізичні навантаження, ці вправи вимагають регулярного повторення, щоб тіло звикало до почуття спокою. Поступово Ви помітите, як пропаде тривожність, налагодиться сон, знизиться емоційне напруження. А з часом для розслаблення навіть не знадобиться тиша й напівтемрява — Ви зможете досягти цього стану навіть під час іспиту, перед гнівним начальником чи в автобусній тисняві.

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status