Справжня ціна вашого кредиту

Справжня ціна вашого кредиту

Майже в кожного з нас є родичі чи знайомі, які користуються кредитними продуктами різних банків. Існує така закономірність — за будь-яких фінансових труднощів звертатися в банк за кредитом на необхідну суму.

Серед цього розмаїття особливої уваги гідні так звані «вигідні умови». Погодьтеся, непросто встояти, коли менеджер пропонує скористатися безпрецедентною пропозицією зі зниженою ставкою для клієнтів з VIP-статусом. Але чи так це насправді?

Досконало вивчити це питання можна на прикладі конкретного кредиту, щоб не попадатися на такі рекламні хитрощі. Кредит на суму 39 000 гривень строком на 24 місяці лише під 12,99% річних недавно запропонували й автору цієї статті. З невеликим застереженням, прописаним дрібним шрифтом у кредитному договорі, — щомісячний комісійний збір за обслуговування відкритого рахунку становить 0,99% від суми взятого кредиту.

На перший погляд цифра безпечна, і ануїтетний платіж цілком доступний, але все ж не зайвим буде перевірити відповідність реальної кредитної ставки заявленій. Зробити це можна за допомогою спеціального додатку, знайти який можна за посиланням — http://ge.tt/7IHYyPV/v/0?c. Підставивши усі значення у форму розрахунку, дивуватися ви будете ще довго!

У моєму випадку вийшла цифра аж 32,94% на рік! Звісно, це не межа, а як же обіцяні 12,99%? Стандартні ставки банків на споживчі кредити варіюються від 18 до 24% річних. І, що показово, загальна сума переплат по комісії перевищує суму виплат за відсотками! Такі вже вони, дійсно «спеціальні» умови...

Добре, що я вчасно відмовився! Адже у такій ситуації навіть вигідніше взяти мікропозики з 18 років на невеликий термін, ніж сплачувати цей збір.

Як не потрапити на цю вудочку?

  1. Не загострюйте свою увагу на річному відсотку.
  2. Попросіть консультанта розрахувати суму щомісячного платежу.
  3. Дізнайтеся термін, на який плануєте взяти кредит.
  4. Уточніть, чи будуть стягуватися комісійні збори за зняття та внесення готівки, обслуговування, а також інші внески. Пам'ятайте, що банк не має права приховувати цю інформацію від своїх клієнтів. В іншому випадку непоінформованість може стати причиною для звернення до суду.
  5. Існує 2 види комісій: разові (збільшують підсумкову суму переплат) та щомісячні (збільшують ануїтетні платежі).
  6. Зібравши всю цю інформацію, заповнюємо форму та отримуємо кінцевий розрахунок.

Якщо у результаті підрахунків ви отримали цифри, які кардинально відрізняються від заявлених, вас можна привітати! У вас є про що написати негативний відгук у соцмережах.

Пам'ятайте, що необдумані дії в майбутньому призводять до неприємних сюрпризів. Будьте уважнішими, бережіть свої «кровно зароблені».

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status