Договір переуступки боргу: коротко про головне

Договір переуступки боргу: коротко про головне

Ринок кредитування продовжує розширюватися. Позичальникам почали пропонувати як кредит готівкою, так і кредит онлайн на карту цілодобово в Україні, і якраз другий варіант отримує все більший попит.

Але перед тим, як звертатися за позикою, слід знати не тільки умови її отримання, а й право і законодавство України. Однією з тем, в якій варто докладно розібратися, перш ніж звертатись за кредитом, є договір переведення боргу.

Законодавча база та суть договору

Цивільний кодекс України — основне юридичне джерело. Отже, в ч.1 ст. 512 є визначення операції переведення права вимоги. Називається вона «цесією» і являє собою передачу права вимоги погашення заборгованості від першого кредитора до нового кредитора.

Після укладення такого договору новий кредитор матиме ті ж права, що й попередній, зокрема право грошової вимоги. Іншими словами, переведення боргу за договором позики не є «рятівним кругом» для позичальника, його боргові зобов'язання залишаються колишніми, а змінюється тільки кредитор. Це фізична або юридична (у питаннях кредитування найчастіше другий варіант) особа, що володіє всіма правами попереднього бенефіціара, якщо інше не прописано у договорі чи законі.

Форма договору та його особливості

Ч.1 ст. 513 Цивільного кодексу України свідчить, що договори переведення права вимоги повинні укладатись у такій самій формі, як і договори, на базі яких виникло зобов'язання у вигляді права вимоги. Воно й передається за новим договором іншій стороні.

Поступка права вимоги не завжди означає переведення боргу за кредитним договором, оскільки може поширюватися на будь-які договори.

Якщо боржник хоче убезпечити себе від появи третьої особи у вигляді нового кредитора, то ч. 3 ст. 512 Цивільного кодексу України дає йому таку можливість. За замовчуванням можливість переведення боргу є у кожного кредитора, але якщо у кредитному договорі заздалегідь прописати неможливість передачі права вимоги та переведення боржника на податковий облік до іншого бенефіціару, то така можливість зникає. Інший вихід — прописати в договорі необхідність згоди позичальника на переведення.

Після того як згода про передачу права вимоги між старим і новим кредиторами була досягнута і закріплена в належній формі, новому бенефіціару передається вся документація, що підтверджує зобов'язання позичальника.

Після цього новий кредитор повинен у письмовій формі повідомити боржника про перехід до нього відповідних прав. Якщо боржника письмово не повідомили про укладення договору переведення, новий кредитор нестиме ризик настання небажаних наслідків, і вважається, що боржник належним чином виконав свої зобов'язання (ч. 2 ст. 518).

Від теорії до практики

Вивчивши питання про переведення боргу, можна убезпечити себе від передачі свого боргового зобов'язання іншому кредитору, який може виявитися значно більш вимогливим, ніж попередній. Зробити це можна, прописавши у кредитному договорі неможливість переведення права вимоги.

Але для того, щоб узяти дійсно вигідний та безпечний кредит, одних тільки юридичних знань мало. Потрібно обрати банк або МФО, що пропонує насправді хороші умови. Звертайтеся у ZEN CREDIT — компанія пропонує 0% переплати за першого звернення. Для тих, хто звернувся за кредитом вдруге, діє процентна ставка 0,675%, втретє і вчетверте — 0,6%, вп'яте — 0,45%. Позики доступні на суму до 20 000 гривень, що значно перевищує кредитний ліміт більшості МФО. Процес отримання позики триває не більше 20 хвилин, для цього не прийдеться навіть залишати дім, а перелік документів зводиться до паспорту та ІПН. Отримати грошові кошти в ZEN CREDIT може будь-який повнолітній громадянин України.

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status