Ощадливість або жадібність: звички, що визначають добробут

Ощадливість або жадібність: звички, що визначають добробут

Приходячи в торгові центри, економні покупці і жебраки поводяться цілком по-різному. А як вчиняєте ви?

1. Причини і наслідки купівлі найдешевших продуктів

Відвідуючи ринок або супермаркет, ви завжди шукаєте продукти якомога дешевше?

Такий підхід є цілком розумним, адже дає можливість заощадити велику грошову суму з сімейного бюджету. Більш того, купуючи місцеві сезонні фрукти й овочі, ви не тільки менше платите, але й їсте більш стиглі, смачні й ароматні продукти, отримуючи гастрономічне задоволення і насичуючи організм корисними речовинами. Навряд чи збалансованим смаком порадують фрукти, вирощені на іншому кінці планети, які проводять кілька тижнів у шляху до вітрини магазину.

Картопля чи морква, трохи забруднена землею місцевого поля, під час миття не забере у господині багато часу, а ось гроші збереже. Слід врахувати, що миті овочі коштують в супермаркеті зазвичай дорожче, але навряд чи виявляться смачнішими чи кориснішими у порівнянні зі своїми забрудненими побратимами.

Деякі господині, намагаючись заощадити гроші, купують продукти з терміном придатності, який закінчується, або найдешевші напівфабрикати, замінивши ними фрукти й овочі. Такий раціон не тільки не принесе задоволення, але й у найближчий час негативно позначиться на стані здоров'я, викликавши надмірну масу тіла, авітаміноз і навіть передчасне старіння.

2. Ви намагаєтесь отримати моментальну вигоду

Здійснюючи придбання товарів для тривалого користування, на що ви зазвичай звертаєте увагу? Наприклад, купуючи свою улюблену каву, ви оберете упаковку 250 грамів за 150 гривень чи пачку 500 грамів за 230 гривень? Буде вигідніше купити велику пачку, адже грошова економія очевидна.

Цей принцип діє і під час купівлі інших товарів, наприклад, засобів побутової хімії. Якщо ви віддаєте перевагу певному продукту, то доцільніше відразу купити його у великій розфасовці, особливо у період знижок, навіть якщо він вам в даний момент не потрібен. Такі покупки дають можливість отримувати якісні товари за доволі привабливими цінами.

Зрадити цьому правилу можна в тому разі, якщо товар потрібен просто сьогодні, а грошей катастрофічно не вистачає. Купувати доводиться маленьку упаковку, одразу витративши менше грошей, але дуже скоро доведеться повертатися в супермаркет для витрати додаткових грошей. Щоб уникнути таких безглуздих витрат, у будь-який момент можна взяти позики онлайн на карту і придбати потрібні товари завчасно.

3. Ви відмовляєте собі багато в чому

Розумне планування покупок допоможе не тільки забезпечити собі і близьким комфортне життя, а й заощадити сімейний бюджет. Мабуть, є сенс відмовитися від купівлі нової моделі холодильника, доки наявний відмінно справляється зі своєю роботою і не псує інтер'єр.

Однак від речей, предметів меблів і побутової техніки, які не тільки морально застаріли, а й не функціонують коректно, варто позбавлятися негайно. Така обстановка не додає затишку й комфорту в будинку, і навіть здатна викликати депресію.

4. У вас все зводиться до грошей

Не переплачувати зайві гроші під час покупок — розумне рішення, адже якщо з'являється можливість придбати потрібну річ за меншою ціною, то чому б цим не скористатися?!

Однак за відсутності стабільного доходу може виникати почуття страху і навіть паніки від можливих фінансових складнощів. Всі думки мимоволі повертаються до грошей, через що навіть особисті відносини розглядаються з позиції фінансів. Таке становище здатне не лише зруйнувати сімейні, дружні узи, а й просто знищити красу життя.

5. Ви не можете зізнатися, що економите під час покупок

Для деяких громадян дуже важливу роль відіграє статус і положення в очах оточуючих людей, тому вони ніколи не зізнаються, що цікавляться знижками в супермаркеті. Щоб відповідати створеному образу, відвідувати дорогі бутіки і ресторани, вони готові жити в тісній квартирці без ремонту, спати на продавленому матраці. Ставлення до друзів, приятелів і навіть родичів у таких громадян ґрунтується на оцінюванні їхнього матеріального благополуччя.

Однак якщо економія — ваш коник, і навіть за стабільного достатку ви цікавитеся сезонними знижками й розпродажами, можете з гордістю повідомляти близьких людей про свої вигідні придбання.

6. Ви здійснюєте покупки виключно на розпродажах

Інтерес до акційних пропозицій різних торгових мереж — нормальне явище в сучасному суспільстві. Однак якщо ви купуєте речі або продукти тільки на розпродажах, відкидаючи придбання потрібних товарів за повною вартістю, ситуація набуває гнітючих оборотів. За такого підходу ви навряд чи купите потрібні та вподобані речі, а будете задовольнятися лише тим, на що запропоновані знижки.

7. Ви — шукач "халяви"

Ймовірно, відвідуючи супермаркет, ви так захоплювалися знижками, що без розбору купували за низькою ціною всілякі товари, навіть ті, які особисто вам не подобаються. Слід знати, що це непрощенна жадібність — купити річ, яка не знадобиться і не приносить задоволення, витративши на неї навіть не дуже великі гроші. Розумна людина, яка планує бюджет і покупки, навряд чи придбає непотрібну річ тільки тому, що на неї запропонована велика знижка.

8. Ви ніколи не витрачаєте гроші на себе

Намагаючись заощадити трохи грошей, ви дозволяєте собі купувати тільки необхідні товари та продукти. За таких постійних обмежень ви, звичайно, не помрете з голоду, але життя просто втратить свою красу і сенс. Відкидання позитивних емоцій від хобі та захоплень, що вимагають фінансових витрат, зробить існування прісним і нудним, а там і до депресії рукою подати.

9. Ви економите гроші, безцільно витрачаючи дорогоцінні години свого життя

Намагаючись заощадити гроші, ви витрачаєте вихідний день на відвідування декількох супермаркетів і ринку в пошуках акційних пропозицій. Вірогідно, у вас дійсно вийде заощадити трохи грошей, але їх виявиться недостатньо для істотного поліпшення матеріального становища. Таким чином, час, який можна було витратити на відпочинок, приємне спілкування з близькими людьми, відновлення сил перед новими трудовими звершеннями, було втрачено на виснажливі походи магазинами.

За своєю суттю гроші є ресурсом, який при бажанні можна заробити, а от час, на жаль, нікому ще повернути не вдалося.

10. Ви шукаєте дешеві послуги

Ви глибоко помиляєтеся, якщо сподіваєтесь отримати якісні послуги за безцінь. Праця майстра, котрий професійно виконує свою роботу, не може оцінюватися копійками. Скнарам, які планують зробити ремонт квартири або побутової техніки "майже даром", не варто розраховувати на відмінний результат. Економна людина завжди обере оптимальне співвідношення прийнятної ціни і гідної якості, зекономивши гроші, час та сили на переробленні.

Проаналізуйте свою поведінку і забудьте про звички, які призводять до бідності.

Повернутися до списку новин

Новий клієнт

Постійний клієнт

Сума на руки

200

5000

Термін

1

30

Відсотки

0%

Сума позики

1500 ГРН

Всьго до сплати

2500 ГРН

Промокод

Подати заявку

Підписка на розсилку

Не пропустіть жодної важливої новини від нашої компанії, щоб завжди отримувати найвигідніші умови кредиту

DMCA.com Protection Status